Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tripodion tetraphyllum (L.) Fourr.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tripodion (ranjenica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Ann. Soc. Linn. Lyon ser. 2, 16: 359 (1868)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jules Pierre Fourreau

Synonyms: Anthyllis tetraphylla L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Physanthyllis tetraphylla (L.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1840.

Common names: četvorolistna ranjenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka četirlistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.