Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vigna unguiculata (L.) Walp.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vigna (crnookica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Repert. Bot. Syst. 1: 779 (1842)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilhelm Gerhard Walpers

Synonyms: Dolichos melanophtalmus DC., sinonim (s) , Vigna sinensis (L.) Savi ex. Hassk., sinonim (s)

Common names: afrička crnookica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni grah (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, crnokica (Hr), Horvatić, S., 19541819, crnookica (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, grah metraš (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, kineski grah (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, mletački grah (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, vigna (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, cowpea (En), Anonymus, 20047700

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.