Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myrtus communis L.

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Myrtaceae (mierčike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mirtače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrče (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Myrtus (mirta (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirta (Hr), Domac, R., 19944, mrča (Hr), Domac, R., 19944, Myrte (De), Anonymus, 19847744, myrtle (En), Anonymus, 19847744, myrte (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 471 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Myrtus italica Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8 5 1768.

Common names: obična mirta (Hr), Nikolić, T., 201912707, marča (Hr), Šulek, B., 18791256, marta (Hr), Haračić, A., 1894783, martina (Hr), Visiani, R., 18521686, martva (Hr), Visiani, R., 18521686, martvina (Hr), Visiani, R., 18521686, mirta (Hr), Šimić, F., 19807722, mirta dugostapna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrča (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčela (Hr), Grlić, Lj., 19845498, mrčica (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčika (Hr), Hirc, D., 1906664, mrta (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtinka (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtva (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvina (Hr), Šulek, B., 18791256, murta (Hr), Hirc, D., 1906664, obična mirta (Hr), Domac, R., 19944, obična mrča (Hr), Domac, R., 19944, rujevika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.