Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cytinus hypocistis (L.) L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rafflesiaceae (ozorine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cytinus (ozorina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ozorina (Hr), Domac, R., 19944, šipakčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 12/2: 602 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asarum hypocistis L., sinonim (s) , Cytinus hypocistis ssp. ochraceus (Guss.) Wettst., sinonim (s) , Cytinus hypocistis ssp. orientalis Wettst., sinonim (s) , Cytinus hypocistis ssp. pityusensis Finschow, sinonim (s)

Common names: bušinova ozorina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušinova ozorina (Hr), Domac, R., 19944, porod ružični (Hr), Šulek, B., 18791256, prasac (Hr), Hirc, D., 190467, ružica pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, šćipakčić (Hr), Šulek, B., 18791256, šipakčić (Hr), Hirc, D., 190467, žuta ozorina (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.