Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cytinus hypocistis (L.) L. ssp. clusii Nyman

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rafflesiaceae (ozorine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cytinus (ozorina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ozorina (Hr), Domac, R., 19944, šipakčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Consp. 645 (1881)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cytinus clusii (Nyman) Gand, sinonim (s) , Cytinus hypocistis ssp. kermesinus (Guss.) Arcang., sinonim (s) , Cytinus kermesinus (Guss.) Bouchard comb. inval., sinonim (s) , Cytinus ruber Fritsch, sinonim (s)

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.