Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Andrachne telephioides L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Andrachne (gromuljaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, šer (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1014 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Andrachne asperula Nevski, sinonim (s), Trudy Bot. Inst. Akad. Nauk S.S.S.R., Ser. 1, Fl. Sist. Vyssh. Rast. 4. 1937. , Andrachne cretica Pojark., sinonim (s), Bot. Zhurn. S.S.S.R. 25. 1940. , Andrachne nummulariifolia Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 60. 1886. , Andrachne pojarkoviae Kovatsch., sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 1965. 1965. , Andrachne rotundifolia C. A. Mey., sinonim (s), Pl. Nov. 1831. , Andrachne telephioides ssp. oreocretensis Aldén, sinonim (s), Willdenowia 12: 211. 1982 , Andrachne telephioides var. brevifolia Müll. Arg., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1866. , Andrachne telephioides var. rotundifolia (C. A. Mey.) Müll. Arg., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1866. , Andrachne virescens Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 51. 1887. , Andrachne vvedenskyi Pazij, sinonim (s), Bot. Mater. Gerb. Inst. Bot. Zool. Akad. Nauk Uzbeksk. S.S.R. 11. 1948. , Eraclissa hexagyna Forssk., sinonim (s), Forssk., Fl. Aegypt.-Arab. 1775. , Telephioides procumbens Moench, sinonim (s), Suppl. Meth. 1802.

Common names: divlji gromuljaš (Hr), Nikolić, T., 201912707, sredozemni šer (Hr), Domac, R., 19944, šer (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.