Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ziziphus jujuba (L.) Mill.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rhamnaceae (krkavine (Hr), Horvatić, S., 19541819, pasjakovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ziziphus (čičimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičimak (Hr), Domac, R., 19944, žižulja (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 1 (1768)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Miller

Synonyms: Ziziphus sativa Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. i. 202.

Common names: obični čičimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, cicindra (Hr), Grlić, Lj., 19845498, čičimak (Hr), Domac, R., 19944, čičindra (Hr), Grlić, Lj., 19845498, obična žižulja (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, žižola (Hr), Grlić, Lj., 19845498, žižula (Hr), Grlić, Lj., 19845498, žižulja (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.