Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Citrus aurantium L.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rutaceae (rutvače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, rutvice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Citrus (agrumi (Hr), Nikolić, T., 201912707, agrumi (Hr), Horvatić, S., 19541819, grozničarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 782 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Citrus amara Link, sinonim (s), Handbuch 2:346. 1829 , Citrus bigarradia Loisel., sinonim (s), H. L. Duhamel du Monceau, Traité arbr. arbust. nouv. ed., 7:99. 1819 , Citrus vulgaris Risso, sinonim (s), Ann. Mus. Hist. Nat. 20:180. 1813

Common names: naranča (Hr), Nikolić, T., 201912707, naranča (Hr), Domac, R., 19944, narandža (Hr), Šimić, F., 19807722, pomaranča (Hr), Šulek, B., 18791256, Seville orange (En), Anonymus, 20087703

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.