Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pelargonium zonale (L.) L'Hér.

Order: Geraniales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Geraniaceae (iglice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ždralovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ždrielovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Pelargonium (žeravac (Hr), Nikolić, T., 201912707, pelargonija (Hr), Horvatić, S., 19541819, žeravac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. 2: 424 (1789)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Charles Louis,Charles Louis l',Charles Louis,Charles Louis L'Héritier de Brutelle,Héritier,L'Héritier,l'Héritier

Common names: čoka žeravac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.