Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Daucus carota L. ssp. hispidus (Ball) Heywood

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Daucus (mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkva (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 68 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Daucus carota ssp. fontanesii Thell., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 22: 314. 1926 , Daucus gingidium var. hispidus Ball, bazionim (baz.), Ball in J. Linn. Soc., Bot. 16. 1878. , Daucus gummifer ssp. hispidus Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital., ed. 2: 616. 1894 , Daucus hispidus Desf. (non Mill.), sinonim (s), Fl. Atlant. 1: 243. 1798

Common names: čekinjava mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.