Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Daucus carota L. ssp. maritimus (Lam.) Batt.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Daucus (mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkva (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Batt. et Trabut, Fl. Alger. (Dicot.) 382 (1889)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Daucus maritimus Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1785.

Common names: primorska mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.