Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Daucus carota L. ssp. maximus (Desf.) Ball

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Daucus (mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkva (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Jour. Linn. Soc. London (Bot.) 16: 476 (1878)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Daucus mauritanicus L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762. , Daucus maximus Desf., sinonim (s), Desf., Fl. Atlant. 1. 1798.

Common names: hrapava mrkva (Hr), Nikolić, T., 201912707, markva pitoma (Hr), Visiani, R., 18521686, mrkva hrapava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrkva trozuba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrkvjela (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.