Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echinophora spinosa L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Echinophora (ježika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 239 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: trnovita ježika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježika (Hr), Šugar, I., 19941985, trnovita ježika (Hr), Domac, R., 19944, Echinophora (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.