Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gomphocarpus fruticosus (L.) W. T. Aiton

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Asclepiadaceae (svilenice (Hr), Horvatić, S., 19541819, svilenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svionice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Gomphocarpus (klinača (Hr), Nikolić, T., 201912707, klinača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2, 2 : 80 (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Asclepias fruticosa L., sinonim (s)

Common names: grmasta klinača (Hr), Nikolić, T., 201912707, grmasta klinača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinača (Hr), Horvatić, S., 19541819, svila (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.