Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Posidonia oceanica (L.) Delile

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Zosteraceae

Genus: Posidonia (porost (Hr), Nikolić, T., 201912707, porost (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Descr. Égypte, Hist. Nat. 2: 78 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alire Raffeneau,Alire Delile,Raffeneau-Delile

Synonyms: Posidonia caulini K. D. Konig, sinonim (s)

Common names: oceanski porost (Hr), Nikolić, T., 201912707, aliga vela (Hr), Haračić, A., 1894783, oceanski porost (Hr), Domac, R., 19944, perje (Hr), Šulek, B., 18791256, porost (Hr), Visiani, R., 18425573, svilača (Hr), Šulek, B., 18791256, svilina (Hr), Visiani, R., 18425573, voga (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.