Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia fruticosa Mill.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8: Salvia no. 5 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Salvia libanotica Boiss. Et Gaill., sinonim (s) , Salvia loboyana Aznav., sinonim (s) , Salvia thomasii Lacaita., sinonim (s) , Salvia triloba L. f., sinonim (s), Suppl. Pl. 1782. , Salvia triloba ssp. calpeana (Dautez et Debeaux) Pinto da Silva, sinonim (s) , Salvia triloba ssp. libanotica (Boiss. et Gaill.) Holmboe, sinonim (s)

Common names: grčka kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, grčka kadulja (Hr), Šugar, I., 19941985, pitoma kadulja (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.