Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arnoseris minima (L.) Schweigg. et Körte

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Arnoseris (jagnjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagnjevac (Hr), Domac, R., 19944, ovraž (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Erlang. 2: 71 (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. August Friedrich Schweigger3. Heinrich Friedrich Franz (Ernst),Heinrich Friedrich Franz (Ernst) Körte,Koerte

Synonyms: Arnoseris pusilla Gaertn., sinonim (s), Gaertn., Fruct. Sem. Pl. 2. 1791. , Hyoseris minima L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: majušna jagnjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagnjevac (Hr), Horvatić, S., 19541819, janjetina (Hr), Šulek, B., 18791256, mali jagnjevac (Hr), Domac, R., 19944, ovraž (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.