Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia absinthium L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 848 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia baldaccii Degen, sinonim (s), Degen in Magyar Bot. Lapok 7. 1908.

Common names: pravi pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, absint (Hr), Anonymus, 19847744, akšenac (Hr), Anonymus, 19847744, blieda češljiga (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, đul (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, gorčika (Hr), Anonymus, 19847744, gorski pelin (Hr), Domac, R., 19944, neven (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obsienac (Hr), Šulek, B., 18791256, ohsjenać (Hr), Šulek, B., 18791256, oksjenac (Hr), Šulek, B., 18791256, osinać (Hr), Šulek, B., 18791256, osjenac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjenać (Hr), Šulek, B., 18791256, pelen (Hr), Šulek, B., 18791256, pelim (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), 18471006, pelinek (Hr), Šulek, B., 18791256, pravi pelin (Hr), Pahlow, M., 19897748, žuhki pelin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, absinth sage (En), Anonymus, 19847744, common wormwood (En), Anonymus, 19847744, sagewort (En), Anonymus, 19847744, absinthe (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.