Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia dracunculus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 849 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: estragonski pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, betram (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, estragon (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, estragonski pelin (Hr), Domac, R., 19944, francuski estragon (Hr), McVicar, J., 20068542, kozlac (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, pelin tarkanj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, predivina (Hr), Šulek, B., 18791256, taragon (Hr), McVicar, J., 20068542, trkanj (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, troskotnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijina trava (Hr), Ortiz, E. L., 19987751

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.