Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asarum europaeum L.

Order: Piperales Bercht. et J. Presl

Family: Aristolochiaceae (jabučnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vučje stope (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asarum (kopitnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitnjak (Hr), Domac, R., 19944, oštrolista gorska (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 442 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: šumski kopitnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kačin drač (Hr), Šulek, B., 18791256, kopitac gorski (Hr), Šulek, B., 18791256, kopitnica (Hr), Šulek, B., 18791256, kopitnjačić (Hr), Šulek, B., 18791256, kopitnjak (Hr), Visiani, R., 18425573, kopitnjak gorski (Hr), Šulek, B., 18791256, kopito (Hr), Šulek, B., 18791256, kopito konjsko (Hr), Šulek, B., 18791256, mastlica (Hr), Šulek, B., 18791256, mastnik (Hr), Šulek, B., 18791256, špajka (Hr), Šulek, B., 18791256, šumski kopitnjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.