Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asparagus officinalis L.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Asparagus (šparoga (Hr), Nikolić, T., 201912707, šparoga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 313 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asparagus officinalis var. altilis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 313 (1753) , Asparagus officinalis var. maritimus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 313 (1753) , Asparagus tenuifolius auct. non Lam., sinonim (s)

Common names: ljekovita šparoga (Hr), Nikolić, T., 201912707, kalenac (Hr), Pahlow, M., 19897748, kuka (Hr), Pahlow, M., 19897748, ljekovita šparoga (Hr), Domac, R., 19944, metla vilina (Hr), Šulek, B., 18791256, sparog pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, sparoga (Hr), Šulek, B., 18791256, šparga (Hr), Šulek, B., 18791256, šparglin pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, šparog (Hr), Šulek, B., 18791256, šparog pitomi (Hr), Visiani, R., 18425573, šparoga (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtna šparga (Hr), Pahlow, M., 19897748, vrtna šparoga (Hr), Pahlow, M., 19897748, asparagus (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.