Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cupressus sempervirens L.

Order: Pinales Gorozh.

Family: Cupressaceae (čempresi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cupressus (čempres (Hr), Nikolić, T., 201912707, čempres (Hr), Domac, R., 19944, Zypresse (De), Anonymus, 19847744, cypress (En), Anonymus, 19847744, cyprés (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 1002 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cupressus fastigiata DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franc., ed. 3, 5. 1815. , Cupressus pyramidalis O. Targ. Tozz., sinonim (s), O. Targ. Tozz. in Ann. Mus. Imp. Fis. Firenze 2(2). 1810. , Cupressus sempervirens var. pyramidalis (O. Targ. Tozz.) Nyman, sinonim (s), Nyman, Consp. Fl. Eur. 1881.

Common names: vazdazeleni čempres (Hr), Nikolić, T., 201912707, ančipres (Hr), Šulek, B., 18791256, cimpreš (Hr), Šulek, B., 18791256, cipres (Hr), Šulek, B., 18791256, cipres drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, ciprež drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, čempres (Hr), Horvatić, S., 19541819, čempris (Hr), Šulek, B., 18791256, čipres (Hr), Visiani, R., 18425573, ćepris (Hr), Šulek, B., 18791256, ćimpres (Hr), Šulek, B., 18791256, kupres (Hr), Šulek, B., 18791256, obični čempres (Hr), Šimić, F., 19807722, vazdazeleni čempres (Hr), Forenbacher, S., 19985836, zimzeleni čempres (Hr), Nikolić, T., 19943276

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.