Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster alpinus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 872 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster alpinus ssp. dolomiticus (Beck) Hayek, sinonim (s), Fl. Steiermark 2(1): 492. 1913 , Aster alpinus var. dolomiticus Beck, sinonim (s), Beck, Fl. Nieder-Österreich. 1893. , Aster garibaldii Brügger, sinonim (s), Brügger in Verh. Schweiz. Naturf. Ges. 47. 1863. , Aster hispanicus Coincy, sinonim (s), Coincy in J. Bot. (Morot) 13. 1899. , Aster korshinskyi Tamamsch., sinonim (s), Tamamsch. in Komarov, Fl. SSSR 25. 1959.

Common names: alpski zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, alpski zvjezdan (Hr), Lakušić, R., 19826043, planinski zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.