Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster bellidiastrum (L.) Scop.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Annus Hist. - Nat. 2: 64 (1769)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Arnica bellidiastrum W., sinonim (s) , Bellidiastrum michelii Cass., sinonim (s), Plan. Ensayo Fl. Gall.: 259 , Doronicum bellidiastrum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 886 (1753) , Margarita bellidiastrum Gaud., sinonim (s)

Common names: rozetasti zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli lijepi zvjezdan (Hr), Lakušić, R., 19826043, rozetasti zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdica (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.