Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster linosyris (L.) Bernh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Verz. Erfurt 151 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Bernhardi

Synonyms: Chrysocoma linosyris L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 841 (1753) , Crinitaria linosyris (L.) Less., sinonim (s), Syn. Gen. Compos.: 195 (1832) , Galatella linosyris (L.) Rchb. f., sinonim (s), Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 16: 8. 1853 , Lynosirys vulgaris DC., sinonim (s), (1836)

Common names: zlatokosi zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, uzkolistna zlatokosa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zlatokosi zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944, zlatovlasa (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.