Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster novi-belgii L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 877 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster brumalis Nees, sinonim (s), Gen. Sp. Aster.: 70. 1832 , Aster floribundus Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3(3): 2048 (1803) - Typus: Herb. Willd. No. 15913/1, B-W (lecto- Jones et Heipko 1981: Willdenovia 11: 351) , Aster laevigatus Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 307 (1783) . Typus: "H.R.", P-LA (lecto-Jones et Lowry 1986: Bull. Mus. Natl. Hist. Nat., Sér. 4, Sect. B, Adansonia , Aster longifolius Lam., ? (dvojbeno), Encycl. Meth. 1: 306 (1883) - P-LA (lecto- Jones et Lowry 1986: Bull. Mus. Natl. Hist. Nat. Sér. 4, Sect. B, Adansonia 8: 401) , Aster novi-belgii ssp. floribundus (Willd.) Thell., sinonim (s), Schinz & Keller, Fl. Schweiz, ed. 3, 2: 335. 1914 , Aster novi-belgii ssp. laevigatus (Lam.) Thell., sinonim (s), Vierteljahrschr. Naturforsch. Ges. Zürich 52: 466 (1907) , Aster novi-belgii ssp. novi-belgii, sinonim (s) , Aster serotinus Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 2049 (1803) - Typus: Herb. Willd. No. 15917 "Hort.bot Berol.", B-W (holo-), vide Jones et Heipko 1981: Willdenovia 11 , Aster tardiflorus L., sinonim (s), Sp. Pl., ed: 1231 (1763) - Typus: Herb. Linn. No. 997. 48, LINN (lecto- Jones 1984: Phytologia 55(6): 385) , Aster thyrsiflorus Hoffm., sinonim (s), Phytogr. Blätt. 1: 83 (1803) , Symphyotrichum novi-belgii (L.) G. L. Nesom, bazionim (baz.), Phytologia 77: 287. 1995

Common names: novobelgijski zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, novobelgijski zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.