Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus boeticus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 758 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus baeticus L., sinonim (s), Species Plantarum, Editio Secunda 2: 1068. 1763. , Astragalus uncinatus Bertol., sinonim (s), Bertol., Fl. Ital. 8. 1851. , Astragalus uncinatus Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794. , Triquetra boetica (L.) Medik., sinonim (s), Vorlesungen der Churpfälzischen physicalisch-ökonomischen Gesellschaft 2: 376. 1787.

Common names: žućkasti kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.