Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus depressus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cent. Pl. 2: 29 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus bonannii C. Presl, sinonim (s), C. Presl in J. Presl & C. Presl, Delic. Prag. 1822. , Astragalus depressus var. tasheliensis Erik & Sümbül, sinonim (s), Notes from the Royal Botanic Garden, Edinburgh 40: 513. 1983. , Astragalus helminthocarpus Vill., sinonim (s), Vill., Prosp. Hist. Pl. Dauphiné. 1779. , Astragalus leucophaeus Sm., sinonim (s), Sm. in Trans. Linn. Soc. London 1. 1791. , Tragacantha depressa (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 942–49. 1891. (5 Nov 1891)

Common names: niskostabljični kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac čučavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, niskostabljični kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.