Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astrantia major L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astrantia (zvjezdanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisjak (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdanka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 235 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astrantia croatica Tomm. ex Vuk. , inclusive (incl.), Rad Jugos. Akad. Zagreb xliv. (1878) 216.

Common names: velika zvjezdanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, velika zvjezdanka (Hr), Domac, R., 19944, veliki lisjak (Hr), Domac, R., 19944, zviezdanka bodljikasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.