Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Athamanta turbith (L.) Brot.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Athamanta (nevesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, nevesika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lusit. 1: 435 (1804)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Athamanta mathioli Wulfen, sinonim (s) , Seseli turbith L., bazionim (baz.), L., Cent. Pl. II. 1756.

Common names: kadifasta nevesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, nevesika kadifasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.