Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Athamanta turbith (L.) Brot. ssp. haynaldii (Borbás et R. Uechtr.) Tutin

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Athamanta (nevesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, nevesika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 19 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Athamanta haynaldii Borbás et Uechtr., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 26: 280. 1877

Common names: Hajnaldova nevesika (Hr), Domac, R., 19944, Haynald-Augenwurz (De), Šilić, Č., 19841013, Haynaldova jelenka (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.