Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picea abies (L.) H. Karst. ssp. abies

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Picea (smreka (Hr), Nikolić, T., 201912707, smreka (Hr), Domac, R., 19944, Fichte (De), Anonymus, 19847744, spruce (En), Anonymus, 19847744, epicéa (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Deutsche Fl. Pharm.-med. Bot. 324 (1881)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gustav Karl Wilhelm Hermann Karsten

Synonyms: Picea excelsa (Lam.) Link, sinonim (s) , Picea vulgaris Link, sinonim (s), Link in Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1827. 1830. , Pinus abies L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.