Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atropa bella-donna L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Atropa (velebilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, devesin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velebilje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 181 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Belladonna baccifera Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç. 2. 1779. , Belladonna trichotoma Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol. , ed. 2, 1. 1771.

Common names: gorsko velebilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, beladona (Hr), Pahlow, M., 19897748, bijela dunja (Hr), Hirc, D., 1906664, bijela Madona (Hr), Hirc, D., 1906664, bun (Hr), Šulek, B., 18791256, crna bunika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, crni bun (Hr), Grlić, Lj., 19845498, jagoda pesja (Hr), Šulek, B., 18791256, jasenak mali (Hr), Šulek, B., 18791256, kurjača (Hr), Šulek, B., 18791256, luda trava (Hr), Pahlow, M., 19897748, norica (Hr), Pahlow, M., 19897748, pasja jagoda (Hr), Šulek, B., 18791256, paskvica (Hr), Šulek, B., 18791256, pomamnica (Hr), Šulek, B., 18791256, trešnjoliki devesin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velebilje (Hr), Domac, R., 19944, velika bunika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, veliki bun (Hr), Grlić, Lj., 19845498, volovščak (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja trešnja (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.