Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aurinia saxatilis (L.) Desv.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aurinia (rumenica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Jour. Bot. Appl. 3: 162 (1815)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicaise Auguste Desvaux

Synonyms: Alyssum arduinii Fritsch, sinonim (s), Excursionsfl. Oesterreich: 253 (1897) , Alyssum saxatile L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: metličasta rumenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, turica metličasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.