Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena fatua L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 80 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anelytrum avenaceum Hack., sinonim (s), Hack. in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 8. 1910. , Avena nigra Wallr., sinonim (s), Erst. Beitr. Fl. hercyn.: 174 (1840) , Avena sativa ssp. fatua (L.) Thell., sinonim (s), Vierteljahrsschrift der Naturforschenden Gesellschaft in Zürich 56: 319. 1912.

Common names: štura zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, divljak (Hr), Visiani, R., 18425573, glošinj (Hr), Šulek, B., 18791256, osav divji (Hr), Šulek, B., 18791256, ovas divljak (Hr), Šulek, B., 18791256, ovsik (Hr), Šulek, B., 18791256, ovsika (Hr), Šulek, B., 18791256, štura zob (Hr), Domac, R., 19944, Wind-Hafer (De), Anonymus, 19847744, common wild oat (En), Anonymus, 19847744, wild oat (En), Anonymus, 19847744, folle avoine (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.