Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena sativa L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 79 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Avena algeriensis Trab., sinonim (s), Trab. in Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 2. 1910. , Avena fatua ssp. sativa (L.) Thell., sinonim (s), Fl. Advent. Montpellier: 110. 1912 , Avena nodipilosa Malzev, sinonim (s), Malzev, Sorney Rast. SSSR 1. 1934. , Avena orientalis Schreb., sinonim (s), Schreb., Spic. Fl. Lips. 1771. , Avena sativa ssp. contracta (Neilr.) Čelak., sinonim (s), L., Sp. Pl.: 79. 1753 , Avena sativa var. macrantha Hack., sinonim (s), Hack. in Bot. Jahrb. Syst. 6. 1885.

Common names: obična zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, jari (Hr), Visiani, R., 18425573, obična zob (Hr), Pahlow, M., 19897748, osav (Hr), Haračić, A., 1894783, ovas (Hr), Visiani, R., 18425573, pir (Hr), Visiani, R., 18425573, silj (Hr), Visiani, R., 18425573, zob (Hr), Domac, R., 19944, Hafer (De), Anonymus, 19847744, oat (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, avoine (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.