Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Deschampsia flexuosa (L.) Trin.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Deschampsia (busika (Hr), Nikolić, T., 201912707, busika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Sci. Acad. Imp. Sci. Petersb. 1: 66 (1836)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Bernhard von Trinius

Synonyms: Aera flexuosa L., sinonim (s) , Aira argentea Bellynck, sinonim (s), Fl. Namur: 297 (1855) , Aira flexuosa L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 65 (1753) , Aira montana L., sinonim (s), Sp. Pl.: 65 (1753) , Aira stricta (Hack.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 808. 1882 , Avena flexuosa (L.) Mert. et W. D. J. Koch, nomen illegitimum (n. illeg.), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 570 (1823) non Schrank 1812 , Avena montana (L.) Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 9 , Avenella flexuosa (L.) Drejer, sinonim (s), Fl. Excurs. Hafn.: 32 (1838) , Avenella flexuosa (L.) Drejer ssp. flexuosa, sinonim (s) , Avenella flexuosa (L.) Parl., sinonim (s) , Avenella flexuosa ssp. montana (L.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s), Acta Horti Gothob. 20(4): 128 (1956) , Deschampsia stricta Hackel, sinonim (s), Cat. Rais. Gram. Portugal: 18. 1880 , Lerchenfeldia flexuosa (L.) Schur, sinonim (s) , Lerchenfeldia flexuosa (L.) Schur ssp. flexuosa, sinonim (s) , Lerchenfeldia flexuosa (L.) Schur ssp. montana (L.) Tzvelev, sinonim (s)

Common names: vijugava busika (Hr), Nikolić, T., 201912707, savitljiva busika (Hr), Domac, R., 19944, vijugava busika (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.