Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avenula pubescens (Huds.) Dumort.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avenula (zobika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bull. Soc. Bot. Belg. 7: 68 (1868)

Taxon author(s) 1. William Hudson2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Arrhenatherum pubescens (Huds.) Samp., sinonim (s), Samp. in Anais Fac. Sci. Porto 17. 1931. , Avena amethystina Clarion ex Lamarck & Candolle, sinonim (s), Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 3. 1805. , Avena fallax Poll. (non Roem. & Schult. , nec Hack.), sinonim (s), Fl. Ver. 3: 773. 1824 , Avena lucida Bertol., sinonim (s), Bertol., Fl. Ital. 1. 1833. , Avena pubescens Huds., bazionim (baz.), Huds., Fl. Angl. 1762. , Avena pubescens ssp. amethystina Clarion, sinonim (s), Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 3: 56. 1805 , Avena pubescens var. insubrica Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2: 246 (1899) , Avena triantha Reichard, sinonim (s), Fl. Moeno-Francof. 2: 168 (1778) , Avenastrum pubescens (Huds.) Opiz, sinonim (s), Seznam Rostl. Kvet. České: 20 (1852) , Avenochloa pubescens (Huds.) Holub, sinonim (s), Holub in Acta Horti Bot. Prag. 1962. 1962. , Helictotrichon pubescens (Huds.) Pilg., sinonim (s), Pilg. in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 45. 1938. , Homalotrichon pubescens (Huds.) Banfi & al., nomen illegitimum (n. illeg.), Banfi & al. in Conti & al., Annot. Checklist Ital. Vasc. Fl. 2005. , Neoholubia pubescens (Huds.) Tzvelev, sinonim (s), Tzvelev in Novosti Sist. Vysš. Rast. 40. 2008.

Common names: mekodlaka zobika (Hr), Nikolić, T., 201912707, zobika mekodlaka (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.