Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avenochloa versicolor (Vill.) Holub

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avenochloa (zobna (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing:

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Avena scheuchzeri All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 255 (1785) , Avena versicolor Vill., bazionim (baz.), Prosp. Hist. Pl. Dauphiné: 17 (1779) , Avenula versicolor (Vill.) Lainz, sinonim (s), Comun. I. N. I. A., Sér. Recurs. Nat. 1974(2): 23 (1974) , Helictochloa versicolor (Vill.) Romero Zarco, sinonim (s), Candollea 66: 103. 2011 , Helictotrichon versicolor (Vill.) Pilg., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 45: 7 (1938)

Common names: raznobojna zobna (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.