Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Baldellia ranunculoides (L.) Parl.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Alismataceae (žabočuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Baldellia (kornjačnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nuovi Gen. Sp. Monocot. 58 (1854)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Filippo Parlatore

Synonyms: Alisma ranunculoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Echinodorus ranunculoides (L.) Asch., sinonim (s), Fl. Prov. Brandenb. 1(2): 651 (1864) , Echinodorus ranunculoides (L.) Engelm., sinonim (s), Engelm. in Ascherson, Fl. Brandenburg 1. 1864. , Echinodorus repens (Lam.) J.Kern et Reichg., sinonim (s), Ned. Kruidk. Arch. 57: 244. 1950

Common names: žabnjačka kornjačnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kornjačnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjačka kornjačnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.