Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ballota nigra L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ballota (crnoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna kopriva (Hr), Domac, R., 19944, crnoglavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 582 (1743)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ballota nigra agg., sinonim (s) , Marrubium nigrum (L.) Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd. 1764. , Stachys ballota Kuntze, sinonim (s), Taschen-Fl. Leipzig. 1867.

Common names: maljavi crnoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bologlav (Hr), Šulek, B., 18791256, crna kopriva (Hr), Šimić, F., 19807722, crnoglavac (Hr), Domac, R., 19944, glavač (Hr), Šulek, B., 18791256, kopriva martva (Hr), 18471006, kopriva mrtva (Hr), Šulek, B., 18791256, maljavi crnoglavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metina (Hr), Haračić, A., 1894783, pčelinka (Hr), 18471006, smradejna crna (Hr), Šulek, B., 18791256, smrduša (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdušina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje srčano (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.