Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Barbarea vulgaris W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Barbarea (barica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, repnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed . 2, 4:109 (1812)

Taxon author(s) 1. William Townsend Aiton

Synonyms: Barbarea arcuata (J. Presl et C. Presl) Rchb., sinonim (s), Flora 5(1): 296 (1822) , Barbarea arcuata (Opiz ex J. et C. Presl) Rchb., inclusive (incl.), Flora 5(1): 296 1822 , Barbarea croatica Borbás et Vuk., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 38: 421. 1888 , Barbarea hirsuta Weihe, sinonim (s), Weihe in Flora 13. 1830. , Barbarea iberica (Willd.) DC. s. l., sinonim (s), Regni Veg. Syst. Nat. 2: 208 , Barbarea lepuznica Nyár., sinonim (s), Nyár. in Bul. Grăd. Bot. Univ. Cluj 14. 1934. , Barbarea lyrata Asch., sinonim (s), Fl. Prov. Brandenb. i. 35. , Barbarea macrophylla (Halácsy) Halácsy, sinonim (s), Halácsy in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 49. 1899. , Barbarea macrophylla Halácsy, sinonim (s), Halácsy in Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 49. 1899. , Barbarea pyrenaica Jord., sinonim (s), Jord., Diagn. Esp. Nouv. 1864. , Barbarea rivularis Loret, sinonim (s), Loret in Bull. Soc. Bot. France 6. 1859. , Barbarea silvestris Jord., sinonim (s), Jord. in Ann. Soc. Linn. Lyon ser. 2, 7. 1861. , Barbarea stolonifera Pomel, sinonim (s), Pomel, Nouv. Mat. Fl. Atl. 1875. , Barbarea vulgaris var. macrophylla Halácsy, sinonim (s), Halácsy in Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 61. 1894. , Campe barbarea (L.) Piper, sinonim (s) , Erysimum arcuatum Opiz, sinonim (s), Opiz in J. Presl & C. Presl, Fl. Čech. 1819. , Erysimum barbarea L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Sisymbrium barbarea Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc. i. 54; ed. II. 52.

Common names: obična barica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barica obična (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična repnica (Hr), Domac, R., 19944, repnica (Hr), Šulek, B., 18791256, ritnja (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.