Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Beckmannia eruciformis (L.) Host

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Beckmannia (bekmanija (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekmanija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gram. Austr. 3: 5 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicolaus Thomas Host

Synonyms: Phalaris erucaeformis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 55. 1753

Common names: rigasta bekmanija (Hr), Nikolić, T., 201912707, rigasta bekmanija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.