Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tsuga canadensis (L.) Carriere

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Tsuga (čuga (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Trait‚ G‚n. Conif. 189 (1855)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carriere

Common names: kanadska čuga (Hr), Horvatić, S., 19541819, eastern hemlock (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.