Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bellis annua L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bellis (tratinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tratinčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 887 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bellis annua ssp. majoricensis (Gand.) Gand., sinonim (s), Nov. Consp. Fl. Eur.: 281. 1910 , Bellis annua ssp. repens (Lam.) Govaerts, sinonim (s), World Checklist Seed Pl. 2(1): 10. 1996 , Bellis annua ssp. vandasii (Velen.) D. A. Webb, sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 70: 18. 1975 , Bellis dentata (Viv.) DC., sinonim (s), DC., Prodr. 5. 1836. , Bellis majoricensis Gand., sinonim (s), Gand. in Bull. Soc. Bot. France 47. 1900. , Bellis repens Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç. 2. 1779. , Bellis vandasii Velen., sinonim (s), Velen. in Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 1888. 1888. , Bellium dentatum Viv., sinonim (s), Viv., Fl. Ital. Fragm. 1808.

Common names: jednogodišnja tratinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dupčić (Hr), Haračić, A., 1894783, jednogodišnja tratinčica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.