Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ephedra distachya L. ssp. distachya

Order: Gnetales Blume

Family: Ephedraceae (kositernice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ephedra (kositernica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kositernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1040 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ephedra arborea Lag. ex Bertol., sinonim (s), Fl. Ital. 10. 1857. , Ephedra botryoides Fisch., sinonim (s), Monogr. Ephedra. 1846. , Ephedra clusii Dufour, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 7. 1860. , Ephedra distachya f. caspia Fomin, sinonim (s), Acad. Sci. Ukraine, Mém. Cl. Sci. Phys. Math. 11. 1928. , Ephedra distachya f. circinnata Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 56(2). 1889. , Ephedra distachya ssp. monostachya (L.) Riedl, sinonim (s), Sci. Pharm. 35: 228. 1967 , Ephedra distachya subvar. monostachya (L.) Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 56(2). 1889. , Ephedra distachya var. caspia (Fomin) Grossh., sinonim (s), Fl. Kavkaza 2(1). 1939. , Ephedra distachya var. media (C. A. Mey.) Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 56(2). 1889. , Ephedra dubia Regel, sinonim (s), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 6. 1879. , Ephedra linnaei Stapf ex Koehne, sinonim (s), Deut. Dendrol. 1893. , Ephedra macrocephala Bertol., sinonim (s), Misc. Bot. 23. 1862. , Ephedra maritima St.-Lag., sinonim (s), Cat. Fl. Bass. Rhone 1873. , Ephedra media C. A. Mey., sinonim (s), Monogr. Ephedra. 1846. , Ephedra minor Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831. , Ephedra monostachya L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Ephedra podostylax Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 5. 1884. , Ephedra polygonoides Pall., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Ross. 2. 1815. , Ephedra subtristachya C. A. Mey., sinonim (s), Monogr. Ephedra. 1846. , Ephedra vulgaris L. C. M. Richard, sinonim (s), Richard (ed.), Comm. Bot. Conif. Cycad.: 26. 1826 , Ephedra vulgaris var. arborea (Lag. ex Bertol.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Ephedra vulgaris var. media C. A. Mey., sinonim (s), Vers. Monogr. Ephedra. 1846. , Ephedra vulgaris var. minor (Host) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Ephedra vulgaris var. monostachya (L.) C. A. Mey., sinonim (s), Vers. Monogr. Ephedra. 1846. , Ephedra vulgaris var. submonostachya C. A. Mey., sinonim (s), Vers. Monogr. Ephedra. 1846.

Common names: dvozuba kositrenica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.