Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bidens tripartitus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bidens (dvozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 831 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bidens pumila (Roth) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2(1): 198 (1801) , Bidens tripartita var. pumila Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1: 350 (1788)

Common names: trodijelni dvozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvozub torica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dvozubica (Hr), Šulek, B., 18791256, teriče (Hr), Šulek, B., 18791256, trodijelni dvozub (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.