Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Biscutella didyma L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Biscutella (dvoštitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvoštitka (Hr), Domac, R., 19944, mahunka (Hr), Horvatić, S., 19541819, mohunik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 653 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Biscutella apula L., sinonim (s), L., Mant. Pl. 1771. , Biscutella ciliata DC., sinonim (s), DC. in Ann. Mus. Natl. Hist. Nat. 18. 1811. , Biscutella columnae Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1. 1811. , Biscutella didyma ssp. ciliata (DC.) Maire, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 13: 132. 1967 , Biscutella didyma ssp. columnae (Ten.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 59. 1878 , Biscutella leiocarpa DC., sinonim (s), DC. in Ann. Mus. Natl. Hist. Nat. 18. 1811.

Common names: dvojna dvoštitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, mohunik dvogubi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.