Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lycopodium annotinum L.

Order: Lycopodiales Bercht. et J. Presl

Family: Lycopodiaceae (crvotočine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lycopodium (crvotočina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvotočina (Hr), Domac, R., 19944, vilin vinac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1103 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lepidotis annotina (L.) P. Beauv., sinonim (s), Mag. Encycl. 9(4): 4 (1804) , Lycopodium juniperifolium Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franc. 1: 33 (1779)

Common names: jednoljetna crvotočina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednoljetna crvotočina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.