Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Selaginella helvetica (L.) Spring

Order: Selaginellales Prantl

Family: Selaginellaceae (selagine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Selaginella (selagina (Hr), Nikolić, T., 201912707, selagina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 21(1): 149 (1838)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Antoine Frédéric,Anton Friedrich Spring,Spring

Synonyms: Lycopodioides helveticum (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 824 (1891) , Lycopodium helveticum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Lycopodium radicans Schrank, sinonim (s), Baier. Fl. 2: 493 (1789)

Common names: helvetska selagina (Hr), Nikolić, T., 201912707, helvetska selagina (Hr), Domac, R., 19944, Swiss clubmoss (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, švicarska drežica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.